zimowe ptakoliczenie

Zimowe Ptakoliczenie

Jestem bardzo zadowolony. Było zimno i brzydko, przewiał nas wiatr i trochę posiekł grad, ale z twarzy nie schodził uśmiech. Wszyscy wytrwale znosili te męki. Frekwencja chyba rekordowa – ponad 30 osób. Ptaki dopisały nieco mniej niż na wczorajszej wycieczce Beaty Kojtek na Polu Mokotowskim. Tradycyjnie nie zawiodły kaczki i łyski (niektóre z obrączkami na szyi) – zawsze meldują się na naszych spacerach. W gąszczu trzcin przemknęła kokoszka. Ponadto pełny, zimowy zestaw mew: śmieszki, siwe no i te duże… no właśnie jakie? Zadowoliliśmy się bezpieczną formułką: „mewa w typie srebrzystej”.

Przy karmniku skakały mazurki, uwijały się modraszki i bogatki. Na jarzębinie siedział samotny, stróżujący kwiczoł. Trochę wymarzliśmy na początku – co chwilę trafiało się coś ciekawego. Ja niestety styl mam chaotyczny i najchętniej od razu powiedziałbym wszystko co wiem. Proszę wybaczyć te przestoje, tak już mam, nie próbuję z tym nawet walczyć.

Wróblowa forsycja nie zawiodła, ptaki trochę schowały się w gąszczu, ale sądząc po natężeniu ćwierknięć to szarych kulek było kilkadziesiąt. Kawałek dalej umknął nam spod nóg spłoszony kos. Na końcu, na najbardziej wytrwałych, czekało stadko jemiołuszek. Pewnie koło dwudziestu ptaków świergocących z kęp jemioły. Przy Drawskiej pracowicie opukiwała klony pani dzięciołowa duża.

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom i zachęcam do spacerowania na własną rękę!

Dziękuję też OTOPowi, który organizuje i koordynuje akcję w całej Polsce.

Ptaki widziane w czasie spaceru: krzyżówka, łyska, kokoszka wodna, bogatka, modraszka, kos, kwiczoł, śmieszka, mewa siwa, mewa w typie srebrzystej, mazurek, wróbel, sroka, gawron, kawka, wrona siwa, zięba, gołąb miejski, jemiołuszka, dzięcioł duży

= 20 gatunków.

Reklamy
Zwykły wpis

3 myśli w temacie “Zimowe Ptakoliczenie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s