Budżet Partycypacyjny

Nowe karmniki

Dwa lata temu złożyłem do Budżetu Partycypacyjnego wniosek o ustawienie w parku Szczęśliwickim 3 karmników z tablicami informacyjnymi. Bardziej niż na dokarmianiu ptaków zależało mi na edukowaniu mieszkańców. Zimą w wodzie pleśnieją sterty chleba, wywalane są jakieś gnaty z obiadu, kapusta kiszona i dużo innych pyszności. Po świętach trafiał się nawet zdechły makowiec i zielony karp. Mam nadzieję, że parę osób wczyta się w instrukcje i zrozumie, że czasem jednak lepiej wyrzucić niż robić z parku śmietnisko (#boSięZmarnuje #SzkodaWyrzucać).

Karmniki będą służyć głównie małym ptakom (temu służą kratowane ścianki). Są drewniane i zamykane na zasuwkę. Autorem projektu i wykonawcą jest ornitolog, renomowany dostawca skrzynek lęgowych do warszawskich parków. Myślę, że karmniki posłużą nam parę ładnych lat.

Również firma, która wykonała tablice zrobiła kawał dobrej roboty. Konstrukcje wydają się bardzo solidne, wsparte na grubych rurach i mocno osadzone w ziemi. Regularne niszczenie ścieżki dydaktycznej „Ptaki Szczęśliwic” nauczyło wszystkich, że nie można liczyć na litość wandali. Projekty w przestrzeni publicznej muszą być po prostu pancerne.

Jednocześnie Wydział Ochrony Środowiska zadbał by tablice komponowały się kolorystycznie z naszą ścieżką dydaktyczną. Myślę, że wyszło całkiem fajnie.

DSC00976 DSC00977

DSC00963

Reklamy
Zwykły wpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s